DÜĞÜNLER İÇİN ÖZEL DERSLER

Bursa’da düğün dansı eğitimleri veren EGA Dans muhteşem gecenize sizi en iyi, en muhteşem dans türleriyle hazırlıyor. Özellikle son yıllarda popülerliliği oldukça artan bursa düğün dansı gün geçtikçe önemi arttırıyor.
Unutulmaz düğün davetlerinin en heyecan verici bölümü çiftlerin, pek çok kişinin bakışları altında yaptığı ilk danstır. Yaşamın en özel anlarından biri olan evlilik töreni için size özel koreografi ve ilk dans müziği ile EGA dans sizi bekliyor. En sevdiğiniz şarkı,hangi tür dansları sergilemek istediğiniz, sahne giriş çıkışlarınız gelin hepsine birlikte karar verelim. herkesten farklı unutulmaz bir dansla hafızalara kazının.

Bursa Düğün Dans Türleri Nelerdir?
Düğün Dansları çiftlerin isteklerine ve Eğitmenlerimizin önerileri doğrultusunda seçilir.

Bursa Düğün Dansı (Bachata)
Bachata, Dominik Cumhuriyeti'ne ait müzik ve dans verilen isimdir. Yerliler tarafından 'acılı aşk şarkısı' olarak nitelendirilmektedir. 1960'lı yıllara dayanan bu müzik ve dans türünün temel çalgı aleti gitardır.

Bursa Düğün Dansı (Zeybek)
Zeybek, halkı koruyan cesur bir adamı temsil eder. Zeybek oynayan dansçı, kollarını omuz hizasında, elleri başıyla aynı hizada olacak şekilde iki yana doğru açar ve bazı oyunlarda kollarını dirseklerden hafifçe kırar.

Bursa Düğün Dansı (Vals)
Vals, 3/4 zamanlı bir Avusturya dansıdır. En belirgin özelliği, çiftlerin birbirine sıkıca tutunup bir nokta çevresinde dönerekdans etmeleridir. Çıkış kaynağı, 16. yy ortalarında Fransa'nın Provence bölgesinde ortaya çıkan ve “Valto” olarak adlandırılan folklorik bir danstır.

Bursa Düğün Dansı (Tango)
Tango, Arjantin'in başkenti Buenos Aires kökenli bir dans ve müzik türüdür. İlk yılların tangosu “tango criollo” veya “basit tango” olarak anılmaktadır. “Tango” adının Afrika tamtamlarının çıkardığı “tan-go” seslerinden ya da Latince dokunmak anlamına gelen “tangere” fiilinden türediği sanılmaktadır.

Bursa Düğün Dansı (Rumba)
Rumba, yavaş tempolu, zor; ama eşsiz bir Latin Amerikan dansıdır. Çiftler arasındaki tutkuyu hareketlere yansıtır. Yavaş, kalp atışını andıran ritmi ve romantik müziği onun etkisini güçlendirir.

Bursa Düğün Dansı (Salsa)
Salsa, Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika'nın ve ABD'nin modern bir dansı.

Neden EGA Düğün Dansı Kursu?
Bursa Düğün Dansı dersleri diğer dans derslerinden farklıdır. Bursa Düğün Dansında yapılan koreografi yalnız ve yalnız size özel yapılmaktadır. Zorluk derecesi yine size ve sizin isteğinize göre şekillenmektedir. Endişe etmeyin, size özel yapılan bir dansı sizin yapamamanız söz konusu değil.

* Derslerimiz size özel gün ve saatlerde yapılmaktadır.

BURSA DÜĞÜN DANSLARI

0539 691 51 30