Salsa

Bursa’da salsa eğitimleri veren EGA Dans yeni yüzü ve genç kadrosuyla sizleri daha sosyal, daha enerjik, daha dinamik ve vucudunuzun daha estetik olmasını sağlayan bu denemeyi yaşamaya davet ediyor. İnsanların aklına özellikle bursa Dans kursları denildiğinde akla gelen ilk isim olmayı hedefleyen EGA DANS her gün durmadan çalışıyor.
Salsa, 4/4 lük müzik türüyle yapılan doğaçlama figürlerle kişinin kontrolünde olan bir dans türüdür. Geçmişi 250-300 yıl öncesine dayanmaktadır ve diğer danslardan esinlenerek 70’li yıllarda popüler olmuştur.

Bursa’da düzenlediğimiz dans gecelerinde bursa dans adına salsa’nın yanı sıra bachata, chachacha, merengu vb müzikler ile bursamızı pistin ateşine yakın tutuyoruz.

Neden ve Nasıl Başlanmalıdır?
Neden salsa yapılmalıdır en önemlisi neden bursa’da dans yapılmalıdır sorusuna en güzel cevap şehir hayatının stresinden sizi kurtarır, motivasyonunuzu artırır ve yorgunluğunuzu alır. Bazı seslerin insanın kalp ritmini değiştirdiği yansınamaz bir gerçektir. Bursa’da dans etmek sizi mutlu edecektir.
Öncelikle dans edecek kişinin istediği dans derslerinde ki bilgi derecesine bakılır. Çoğunlukla kursiyerlerimiz daha önce böyle bir dans deneyiminde bulunmamaktadır. Bu bilgilere göre oluşturulan sınıflarda temel hareketlerle başlanılan eğitim hızla ilerlemektedir. Pratiklerle takviye yapılan hareketler “Ben dans edemem” anlayışını kökünden silip atmaktadır.

Ega dans Diyor ki;
"EVET, Sende Bursa’da Dans Edebilirsin"

Önemli NOT..
Ders programı, herkesin rahatlıkla katılabileceği şekilde düzenleniyor ve ders eğitmenimiz T.C. Dans Federasyonu 2.Kademe Salsa Antrenörü Emrah GARİP tarafından verilmektedir.

BURSA SALSA DERSLERİ

0539 691 51 30