BURSA'DA ZUMBA VE ZAYIFLAMA

Zumba, Latin danslarında oluşturulan kareografilerinfitness ve egzersize uyarlanması ile oluşan bir egzersiz türüdür. Öncelerde daha az bilinen bu egzersiz şekli, günümüzde tüm şarkılarla yapılabilir hale geldi. Türkiye’de Avrupa’ya göre biraz daha geç tanınan Zumba, artık her şehirde onlarca kurs programına sahip.

Zumbanın oluşumu, Kurucusu BetoPerez’in öğrencilerine aerobik dersi yaptırırken kullandığı şarkıların bulunduğu kasedi evde unutması ve aerobik dersinde başka türde müzikler kullanması ile gerçekleşir. 80li yıllarda başlayan bu süreç 2000’lerde dünya tarafından bilinen bir akım olarak tarihe geçer.

Zumba, birçok dans türünü içinde barındıran bir türdür. Salsa, samba, bachata ve çaça gibi önemli dans türleri zumbada yer almaktadır. Latin dansları ile oluşturulan bu kareografiler sizlere hem spor yapma hem de eğlenme şansını bir arada tanıyor. Zumba, bu türlerle de sınırlı değil. Aslında müziğin ve ritmin olduğu her ortamda zumba yapılabilir. Hem farklı yaşlara uygun hem de birçok tarza göre farklı türleri bulunan zumbanın suda yapılan türü de vardır. Buna aquazumba denir.

Zumbanın yararları nelerdir?
Zumbanın yararlarından bahsedecek olursak, öncelikle eğlenmenizi ve stres atmanızı sağlar. Eğer formda kalmak ve kilo vermek istiyorsanız zumba sizin için idealdir, çünkü vücutta hem sıkılaşma hem de kalori yakımı sağlar. Bir diğer faydası koordinasyon yeteneğine olan katkısıdır. Zumba’da koordinasyon en önemli konulardan biri olduğu için, zumba ile uğraşan kişilerin zamanla koordinasyon hızı ve yeteneği gelişir. Ayrıca duruş bozukluklarının da düzelmesine yardımcı bir etkinliktir.

BURSA'DA DANS İLE HAREKET

0539 691 51 30